مقالات ذهن باهوش

تمرکز

تمرکز …

پیش از هر چیز قدری صبر کنید ، عجله را از خود بگیرید ؛ سعی کنید در حالت آرامی قرار بگیرید ، طوری که عضله های شما در حالت آرامش قرار بگیرند . چند نفس عمیق بکشید تا بدن خود را بیشتر در حالت آرامش قرار دهید . حال متن را با آرامش و دقت بیشتری بخوانید . سعی نکنید متن را زود به اتمام برسانید . حال به نقطه روبرو چشمان خود متمرکز شوید و بدون آنکه چشمان خود را از نقطه روبروی چشمانتان بردارید ، به آن نقطه برای مدت یک دقیقه نگاه کنید .

این کاری که شما انجام دادید ، اسمش توجه و تمرکز است . تمرکز ، قابلیت ذاتی ذهن برای درگیری و فعالیت است و اگر ذهن شما از قدرت تمرکز بالایی برخوردار باشد ، می تواند هر موضوعی را با قدرت بالایی تجزیه و تحلیل کند و باعث آرامش بیشتر شما در زندگی می شود . به عقب برگردیم و به آن نقطه ای که چند لحظه پیش به آن متمرکز شده بودید با دقت بیشتری نگاه کنید . چه جزئیاتی در آن تصویر دیدید که تا قبل از این متوجه آنها نشده بودید ؟

ابتدا این تمرین را انجام دهید و ادامه مقاله را بخوانید …

این کار همان داشتن تمرکز است . تمرکز یعنی با تمام حواس و بدون حواس پرتی به موضوع خاصی فکر کردن . اهمیت داشتن تمرکز به این دلیل است که وقتی شما قدرت ذهن خود را بالا ببرید ، می توانید با دقت بالاتری به موضوعات مختلف فکر کنید و راه حل های بهتر و دقیق تری به ذهن شما خطور خواهد کرد . مثلا وقتی به موضوعی در کارتان فکر می کنید ، با داشتن تمرکز بالا ایده های بهتری به ذهن شما خطور می کند و آن مسائل برای شما آسانتر خواهند شد impotenzastop.it.

Young businessman executive in nice suit and red tie meditating and levitating in yoga position. Flat style vector illustration isolated on white background.

اجازه بدهید یک جمله زیبا از آلبرت انیشتین برایتان بگویم :

فرق من با دیگر آدمها در این است که من بیشتر از دیگران فکر و توجه می کنم . همین موضوع باعث شده بود که او بزرگترین دانشمند فیزیک بشود که این چنین تاثیرات بزرگی را بر علم گذاشته است . آلبرت ایشتین در مورد نظریه فوتون این چنین این نظریه را کشف کرد و به آن پی برد :

او با توجه به قدرت بالای تمرکز و توجه خودش در فکر کردن به موضوعات علمی ، خود را به صورت ذره نوری که از سمت خورشید به سمت زمین می آید تصور کرده بود . او خود را بصورت ذره ای دیده بود که به سمت زمین می آید و اتفاقات در این مسیر را در ذهن خود تصور کرده بود و با توجه به دانسته ها و اطلاعات علمی خود و تمرکز بالا در فکر کردن و تجسم به نبوغ و الهامات ذهنی رسیده بود و توانسته بود این مسیر را کاملا به عنوان ذره ای از نور درک کند و این چنین نظریه فوتون مطرح شد …

این همان قابلیت مغز برای تمرکز و توجه به موضوعات مختلف است .

Young businessman executive in nice suit and red tie meditating and levitating in yoga position. Flat style vector illustration isolated on white background.

ذهن انسان مانند یک عظله است و می توان با انجام تمرینات منسجم و منظم ذهن را پرورش داد و آن را به یک ابر ذهن تبدیل کرد .

ما در این مجموعه تلاش می کنیم که با استفاده از جدیدترین دست آوردهای دانشمندان در زمینه مطالعه و با بهره گیری از دانش فردی خود به شما دوست عزیز در رسیدن به خواسته تان کمک کنیم و سهمی در رشد و پیشرفت کشورمان داشته باشیم .

در صفحات دیگر این سایت تمرینات و بازی هایی برای شما آماده کرده ایم که در نوع خود بینظیر و جالب هستند و با انجام این تمرینات می توانید ذهن خود را تقویت کنید و به نتایجی فوق تصورتان برسید .

با ما در مجموعه ذهن با هوش همراه باشید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =