مقالات ذهن باهوش

حافظه

حافظه …

وقتی صحبت از حافظه می شود خیلی از افراد ناخود آگاه به یاد مشکلات حافظه ای خود و یادآوریشان می افتند و می گویند که من را نگو که حافظه ضعیفی دارم و حتی اسم افراد یا لیست خریدهای خانه را هم فراموش می کنم چه برسد به مسائل بزرگتر . مسئله ای که این افراد نمی دانند این است که هیچ انسانی روی کره زمین نیست که ذهنی کند یا حافظه ای ضعیف داشته باشد و یا به اصطلاح دیگران خنگ باشد .

موضوع این است که این افراد روش استفاده صحیح از حافظه خود را نمی دانند و از حافظه خود به صورت درست استفاده نمی کنند . در واقع حافظه توانایی ذاتی مغز برای دریافت ، ثبت و نگه داری اطلاعات است ، چنانچه در هر یک از این مراحل مشکلی بوجود آید حافظه خوب عمل نمی کند .

از توضیح فوق می توان نتیجه گرفت که ما برای داشتن حافظه ای قوی و فوق العاده باید ابتدا مطالب و اطلاعات را خوب درک کنیم ، که با داشتن توجه کامل روی موضوعات می توان درک مناسبی از آنها داشت ، سپس داشتن این درک ابتدایی و مناسب موجب تقویت در ذخیره سازی اطلاعات می شود که این امر در مرحله یادآوری به ما کمک می کند .

تقویت حافظه

دوست دارید یک تمرین با هم انجام بدیم ؟

بیایید با هم یک تمیرن جالب انجام دهیم که منظور توضیح بالا را کامل درک کنیم …

فرض کنید شما یک لیست خرید دارید و باید به فروشگاه بروید و خریدهای خانه را انجام دهید .

لیست از این قرار است … سبزی ، کلم ، کره ، پنیر ، شامپو ، دمپایی ، چهارپایه ، نوشابه ، طناب .

خوب حفظ کردن این لیست ممکن است کار سختی باشد و موقع خرید احتمالا چند تای آنها را فراموش می کنید impotenzastop.it. حالا این تمرین به این صورت است …

ما ابتدا با اسامی خرید خود یک داستان می سازیم … به این صورت : مادر من سبزی و کلم را با هم خورد کرد بعد کره ریخت روی آنها بعد پنیر خورد کرد روی آنها بعد برای خوشمزه تر شدن شامپو ریخت روشون بعد با دمپایی کوبید وقتی خوب ورز داده شو ریخت روی چهار پایه روش رو با نوشابه پوشوند بعد پهن کرد روی طناب …

وقتی این داستان خیالی را می سازید باید خوب آن را تصور کنید مثل یک فیلم تا در حافظه بلند مدت شما جای بگیرد و یک نکته … این که هر چقدر داستان شما تخیلی تر ، غیر واقعی تر و خنده دار تر باشد بهتر در حافظه شما جای می گیرد و شما بهتر آن را به یاد می آورید . این یکی از بهترین تمرین ها و بهترین راه ها برای تقویت حافظه است و به شما کمک می کند در هر جای دیگر و هر موقعیت دیگر هر مطلبی را که می خواهید بتوانید پر قدرت به خاطر بسپارید .

ما با این تمرین جذاب در واقع حافظه خود را ورز دادیم .

خوب حالا یک بار دیگر آن داستان را به یاد آورید …

جالب بود نه ؟ شما آن را راحت به یاد آوردید و تمام اسامی را در حافظه خود داشتید .

این یکی از تمرینات جذاب و جالب پکیج تندخوانی و تقویت حافظه برای حرفه ای ها است و شما دوست عزیز اگر می خواهید از تمرینات جذاب تر و موثر تر استفاده کنید می توانید این محصول را تهیه کنید و از آن بهره ببرید . تلاش ما در مجموعه ذهن باهوش این است که با تکیه بر دانش فردی و با بهره گیری از جدیدترین دست آوردهای دانشمندان در زمینه مطالعه بهترین و تاثیرگذارترین تمرینات در زمینه تندخوانی و تقویت حافظه را در اختیار شما دوست عزیز بگذاریم .

در صفحات دیگر این سایت با تمرینات دیگر آشنا می شوید .

با ما در مجموعه ذهن باهوش همراه باشید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =