مقالات ذهن باهوش

سرانه مطالعه برخی از کشورها

fast-reading-story

سرانه مطالعه برخی از کشورها

در مورد سرانه مطالعه کشورها ی مختلف، منابع متفاوتی موجود هست و آمار دقیقی از این موضوع در دست نیست؛ اما مطلب موردتوجه این است که میزان رشد و پیشرفت کشورها با میزان سرانه مطالعه آن‌ها رابطه مستقیمی دارد و هر چه کشورها پیشرفته‌تر هستند به این معنی است که توجه بسیاری را به نحوه آموزش و مطالعه ملت خود داشته‌اند.

در ادامه به بررسی برخی از کشورها می‌پردازیم:

ژاپن

به‌طور مثال کشور ژاپن که یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است، تقریباً بالاترین میزان مطالعه را در بین کشورهای دیگر دارد. مزیتی که به آن‌ها کمک کرده تا توانایی تفکر و تشخیص بیشتری داشته باشند و در شناخت سریع‌ترین راه‌ها برای رسیدن به علم و تکنولوژی پیشرو باشند.

در کشور ژاپن از دوران ابتدایی و راهنمایی به دانش آموزان، روش‌های سریع‌خوانی (تندخوانی) و تقویت حافظه را آموزش می‌دهند و این امر باعث می‌شود که این کودکان بعد از گذشت چند سال مهارت بالایی را در مطالعه داشته باشند check out this site. مهارتی که به آن‌ها اجازه می‌دهد در هر دقیقه حدود 1200 لغت را مطالعه کنند. سرانه مطالعه هر فرد ژاپنی در روز حدود 2 ساعت است و این در حالی است که ژاپنی‌ها رکورددار بیشترین ساعات کاری در طول روز می‌باشند و شگفت است که چطور با این میزان کار در روز، بالاترین سرانه مطالعه را نیز دارند!

انگلستان

انگلستان کشوری است که به مطالعه اهمیت زیادی می‌دهد. مردم کشور انگلستان برای مطالعه ارزش زیادی قائل هستند. به‌طور میانگین سرانه مطالعه کشور انگلیس، حدود 90 دقیقه در روز است؛ که این مطالعه بیشتر صرف خواندن کتاب‌های رمان و داستان می‌شود.

در کشور انگلستان هرساله هزینه‌های کلانی صرف آمار و تحقیق در مورد میزان سرانه مطالعه مردم می‌شود. همچنین هرساله بودجه کلانی به مراکز پیش‌دبستانی و دبستان‌ها داده می‌شود تا کودکان را از سنین کم مشتاق کتاب کنند. همچنین از چهره‌های شناخته‌شده دعوت می‌شود تا در مجلات مصاحبه‌هایی درباره وضعیت کتاب‌خوانی‌شان انجام دهند. یکی از این افراد نیک کلگ نخست‌وزیر سابق انگلستان است.

او دریکی از سخنرانی‌های خود این‌چنین گفت:

هرگز نمی‌توانم زمانی را تصور کنم که بدون خواندن چند سطر، روزم را به پایان برسانم. در پایان روز هیچ‌چیز شگفت‌انگیزتر از این نیست که خود را غرق یک رمان کنید. خواه روز خوب بوده یا بد.

فرانسه

کشور فرانسه نیز مانند کشورهای ژاپن و انگلستان از سرانه مطالعه بالایی برخوردار است. این کشور یکی از فعالان درزمینه چاپ و انتشار کتاب در جهان است. مردم کشور فرانسه اهمیت زیادی به مطالعه کتاب می‌دهند و میزان مطالعه آزاد مردم در این کشور تا حد مطلوبی بالاست؛ که این حد از مطالعه در رشد و پیشرفت این کشور در علم و تکنولوژی تأثیر بسزایی دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =