مقالات ذهن باهوش

مغز

مغز

وقتی صحبت از مغز انسان می شود همه ما ناخودآگاه به یاد پیچیدگی و هوشمند بودن ذهنمان می افتیم و اغلب صحبت از این موضوع می شود که مغز انسان نسبت به سایر موجودات بسیار بسیار پیچیده تر و هوشمند تر است و این بزرگترین دلیل تفاوت در ظاهر ، شرایط و نحوه زندگی بین انسان و سایر حیوانات است .

اما موضوعی فقط به اینجا ختم نمی شود و تنها هوشمند تر بودن ذهن انسان دلیل پیشرفتش نسبت به سایر حیوانات در داستان زندگی نیست . این موضوع را زمانی کاملا متوجه می شوید و درک خواهید کرد که کمی در زمینه سیر تکامل انسان مطالعه و تحقیق کنید .

مغز

سیر تکامل انسان …

زمانی که حدود چهار و نیم میلیارد سال پیش زمین توسط برخورد سیارک ها و شهاب سنگ های بزرگ معلق در فضا مورد برخورد قرار می گرفت ، بصورت توپی از مذاب بود که در آن شرایط نمی توانست میزبان حیاط باشد . بعد از گذشت یک میلیارد سال و سرد شدن زمین ، اقیانوس ها به اندازه کافی بزرگ شدند و اولین حیاط تک سلولی در این دوران شکل گرفت که عقبه تمام موجودات جهان به آن تک سلولی ها برمی گردد .

بعد از گذشت چند میلیارد سال و افزایش اکسیژن در جو زمین این تک سلولی ها تغییر شکل می دهند و در حدود  پانصد میلیون سال قبل حیاط حیوانات اولیه بوجود می آید . سیصد و هفتاد میلیون سال پیش برخی از این موجودات دارای دست های ابتدایی می شوند و به خشکی پای می گذارند و این اولین ورود ما و تمام موجودات بر روی زمین خاکی بوده است . دویست و پنجاه میلیون سال پیش استخوان سر این موجودات مارمولک شکل تغییر ژنتیکی کرده و اضوی به نام گوش بر روی سر ما بوجود می آید .

آغاز تغییر انسان نسبت به دیگر موجودات …

دو میلیون و ششصد هزار سال پیش در دوران عصر یخبندان حجم مغز ما سه برابر شده و ما دارای قدرت تفکر منطقی در قسمت مغز می شویم و در این دوران نسبت به دیگر موجودات پیشرفت می کنیم .

دویست و پنجاه هزار سال پیش بدن های ما از میمون های ابتدایی به صورت بدن های امروزی تشکیل می شود . صد و پنجاه هزار سال پیش با ترک افریقا در سراسر جهان پخش می شویم . در حدود هفتاد و پنج هزار سال پیش یک ابر آتشفشان ما را تا مرز انقراض پیش می برد و در نتیجه این اتفاق بین ما تغییرات ژنتیکی ایجاد می شود که تا امروز هم باقیست .

و سر انجام پیدایش تمدن های انسانی از سومر باستان تا مصر و یونان و ایران و روم تا قرون وسطی ، آمریکا و حتی دنیای امروز تنها در عرض ده هزار سال اتفاق افتاده است .

مغز
مغز

نتیجه تحقیق …

در این تحقیق جامع ما متوجه سیر تکامل زمین و تمام موجودات و البته انسان می شویم که در عرض چهار و نیم میلیارد سال چگونه تغییر و پیشرفت کرده است .

اما نکته ای که قابل تامل است و باید به آن بیشتر فکر کرد این است که چطور موجودی بنام انسان از بین تمام موجودات دیگر اینگونه تغییر کرده است و سلطان بلا منازع روی زمین شده است .

چطور انسان از بین تمام همنوع های میمون شکل خود به موجود زیبایی که امروز ما هستیم تغییر ژنتیک داده است ؟

تنها دلیلش بدست آوردن عضوی قدرتمند به نام مغز است که با توجه به تغییرات زمین و نیاز انسان برای بهتر زندگی کردن خودش را تغییر و تطبیق داده است و پیشرفت کرده است impotenzastop.it.

ما موجوداتی هستیم که از بین هم نوعان میمون شکل خود به انسان ها امروزی تغییر شکل داده ایم و دلیلش دارا بودن از مغزی است که آناتومی بدن ما را برای زندگی بهتر و هوشمندانه تر تغییر داده است .

کار اصلی مغز انسان …

مهمترین کارایی مغز تغییر حالت و رفتار بدن انسان برای رسیدن به آرامش و راحتی در زندگی است .

در واقع وظیفه اصلی مغز انسان حفظ بدن در شرایط امن کنونی است .

مغز انسان بسته به شرایط ، اتفاقات ، روندها ، شنیده ها و باورهایمان می تواند رفتارهای ما را تغییر دهد و عامل رشد ، ترقی ، پیشرفت ، تکامل و یا حتی بدبختی ما در زندگیمان شود .

افراد بزرگ تاریخ بشر از این موضوع آگاه ده بودند و هوشمندانه از این قابلیت مغز خود برای پیشرفت ، موفقیت و ثروتمند شدن استفاده کرده اد و خود را از دیگران متمایز کرده اند .

دلیل تفاوت انسان های بزرگ تاریخ از دانشمندان ، فیلسوفان ، علما و عرفا گرفته تا مخترعین و کاشفان تنها در نوع استفاده شان از این قابلیت مغزشان بوده است .

قابلیتی که در مغز تمام ما انسان ها وجود دارد و ما با هیچ یک تفاوتی نداریم و همه از نظر توانایی ، استعداد ، مهارت و داشتن لیاقت برای موفق بودن و ثروتمند شدن برابر هستیم .

اگر ما بخواهیم در زندگی خود فرد موفقی باشیم و در زندگی دیگران نیز تاثیر بگذاریم و زندگی شادی داشته باشیم باید قابلیت های مغز خود را بشناسیم ، آنها را پرورش دهیم و از آن بالاترین بهره را ببریم .

مغز

خبر خوب …

خبر خوب این است که مغز انسان مانند یک عضله است و با تمرین های منظم ، دقیق و برنامه ریزی شده می توان آن را تقویت کرد و ذهنی قوی و ذهنی باهوش داشت .

در صفحات دیگر این سایت با تمریناتی آشنا می شوید که به شما کمک می کند تا ذهنتان را پرورش دهید و از این قابلیت مغز بصورت کامل بهره ببرید .

با ما در مجموعه ذهن باهوش همراه باشید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =