در جست‌وجو موفقیت

3 قدم تا موفقیت در انجام کارها

3-steps-to-doing-works

3 قدم تا موفقیت در انجام کارها :

وقتی درباره موفقیت در انجام کارها صحبت می‌شود بسیاری افراد به یاد فوجی از کارهای عقب‌افتاده‌شان می‌افتند و از این موضوع بسیار ناراحت هستند چون می‌دانند که برای رسیدن به موفقیت و رشد در کسب‌وکار باید هرروز کارهای مهم را انجام دهیم تا در زندگی پیش برویم . شما با پیگیری این 3 قدم تا موفقیت در انجام کارها فاصله ای ندارید …

موفقیت در انجام کارها ، چه‌کارهای کوچک و چه‌کارهای بزرگ ، امری مهم و عضوی جدانشدنی در پیشرفت ما در کار وزندگی است . بااین‌وجود افراد بسیار کمی هستند که در انجام کارهای مهمشان تعهد داشته باشند و هرروز کارهای مهم آن روز را انجام دهند و به موفقیت در انجام کارهایشان برسند …

در این مقاله می‌خواهیم به مسائلی بپردازیم که به ما کمک می‌کند که بتوانیم با موضوع اهمال‌کاری کنار بیاییم و آن را از بین ببریم و در انجام کارهایمان به موفقیت برسیم …

در ادامه شمارا به سه نکته مهم آشنا می‌کنم که بسیار به شما کمک می‌کند که بتوانید در انجام کارهای روزانه‌تان به موفقیت برسید و بتوانید نتایج متفاوتی از تمامی افراد دیگر داشته باشید …

 

  1. تعهدنامه روزانه و هفتگی :

در این بخش شما ابتدا کارهای مهمتان را مشخص می‌کنید و آن‌ها را در یک دفترچه مرتبط یادداشت می‌کنید . می‌تواند این دفترچه را ، دفترچه تعهدات بنامید .

در این دفترچه شما کارهای مهم آن هفته را یادداشت می‌کنید و پایین آن تعهدنامه‌ای

می‌نویسید که با این مضمون است :

من ( اسم خودتان را می‌نویسید ) به خودم تعهد می‌دهم که در این هفته تمامی این کارها را انجام دهم و از هر تلاشی دریغ نکنم تا بتوانم با تمام وجود کارهای مهمم را انجام دهم . بعد از نوشتن این تعهدنامه زیر آن برگه را امضا کنید و آن را بر یکجایی که همیشه جلوی چشمانتان است قرار دهید و هرروز آن را نگاه کنید تا یادتان بیاید که به خودتان قول داده‌اید که آن‌کاره‌ای مهم را انجام دهید ، چون برای موفقیت در انجام کارها به موفقیت در این تعهدنامه احتیاج دارید .

یادتان باشد که موفقیت در انجام کارها و در زندگی ، با قدم‌های کوچک و هرروزه به وجود می‌آید و این کارها و قدم‌های کوچک در طول زمان ، به موفقیت‌های بزرگ تبدیل می‌شوند و شمارا به موفقیت و ثروت می‌رسانند .

هر کاری خودش می‌تواند به‌تنهایی یک موفقیت یا شکست محسوب شود ؛ هر عملی خودش می‌تواند مؤثر یا بی‌اثر باشد ؛ هر کار غیر مؤثری یک شکست است و اگر شما تمام زندگی خود را صرف انجام کارهای غیر مؤثر کنید ، تمام زندگی شما یک شکست خواهد بود . به‌بیان‌دیگر هر کار مؤثری به‌خودی‌خود یک موفقیت است و اگر تمام‌کارهای زندگی‌تان یک موفقیت باشند ، تمام زندگی شما به یک موفقیت تبدیل می‌شود .

پس یادتان باشد که اگر در انجام کارهای هرروز موفق شوید در طول زمان زندگی شما به یک موفقیت تبدیل می‌شود و به این‌گونه می‌توانید به موفقیت در انجام کارها برسید .

 

  1. تکنیک 5 دقیقه :

یکی از تکنیک‌های جالبی که برای خود من بسیار مؤثر بود ، تکنیک 5 دقیقه است .

تکنیک 5 دقیقه بسیار به شما در موفقیت در انجام کارهایتان کمک می‌کند check out this site. به شما توصیه می‌کنم که حتماً این تکنیک را انجام دهید .

روش انجام این تکنیک این‌گونه است :

هرگاه تمایل به آنجا کاری داشتید ، اما با خودتان کلنجار و طفره می‌رفتید ، ابتدا لحظه‌ای روی صندلی بنشینید و به یک نقطه خیره شوید ؛ بعد از چند دقیقه با خودتان بگویید که من این کار را برای پنج دقیقه انجام می‌دهم و بعد از پنج دقیقه انجام این کار را رها می‌کنم و به کار دیگری مشغول می‌شوم .

در 95% درصد مواقع وقتی شما کاری را شروع می‌کنید و آن را برای مدتی انجام می‌دهید ، دیگر در جریان آن کار می‌افتید و خودتان را می‌بینید که بدون هیچ مقاومت ذهنی به انجام کارتان مشغول هستید و از انجام آن کار حتی لذت هم می‌برید . یادتان باشد همیشه سخت‌ترین مرحله هر کار ، لحظه شروع آن کار است و اگر بتوانید در ابتدا کاری را شروع کنید ، به شما قول می‌دهم که می‌توانید آن کار را تمام کنید و به موفقیت در انجام آن کار برسید .

توصیه می کنم برای درک بیشتر از این موضوع مقاله تمرکز را مطالعه کنید …

  1. پاداش دادن برای انجام کارها :

ذهن انسان سیستمی است که تمام رفتارها و اعمال ما را کنترل می‌کند و اگر در شناخت ذهنتان کمی مطالعه کنید و شما قول می‌دهم که متعجب می‌شوید که ذهن ، چطور زندگی ما را رهبری می‌کند و باعث موفقیت یا عدم موفقیت ما در زندگی و انجام کارهایمان می‌شود .

سیستم ذهن به این صورت است که اگر انجام کاری برای ذهن لذت‌بخش باشد ، ذهن ناخودآگاه تمایل به انجام آن دارد و اگر از انجام کاری رنج ببرد ، از انجام آن کار امتناع می‌کند و این‌گونه است که ما در انجام برخی کارها بدون این‌که بخواهیم تکنیکی بزنیم ، انجام می‌دهیم و در برخی کارها هیچ‌گونه علاقه‌ای به انجام آن نداریم .

با توجه به توضیحات بالا ، ما با تعیین کردن و دادن پاداش برای انجام کارها ، ذهنمان را تشویق می‌کنیم که به ما انگیزه بدهد تا بتوانیم از پس انجام کارهایمان برآیم .

این تمرین را این‌گونه انجام دهید که برای انجام کارهایی که طفره می‌روید ، پاداشی تعیین کنید که اگر این کار را سر زمان مقرر انجام دهید می‌توانید مثلاً ( به استخر بروید یا به یک رستوران خوب بروید و خودتان را به خوردن یک غذای خوشمزه مهمان کنید ) یا هر جایزه دیگری  .

البته مشخص است که جایزه یا پاداش باید متناسب باکار موردنظر باشد . با خودتان روراست باشید و خودتان را گول نزنید .

 

این 3 تکنیک شمارا در موفقیت در انجام کارهایتان یاری می‌کند و اگر می‌خواهید هرروز تمام‌کارهایتان را انجام دهید در انجام این تکنیک ها استاد شوید و هرروز آن‌ها را تمرین کنید .

 

اطلاعات فوق حاصل تجربه و مطالعه گروه تحقیقاتی ذهن باهوش هست . از انجام این تکنیک‌ها لذت ببرید …

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =