در جست‌وجو موفقیت

21 ، عدد جادویی تغییر

21 the magic nomber

21 ، عدد جادویی تغییر :

چرا 21 ، عدد جادویی تغییر است و چرا اصلاً به 21 ، عدد جادویی تغییر گفته می‌شود ؟ جواب در خود این نیست . جواب این موضوع را در سیستم ذهن خود باید جست‌وجو کنید .

اگر کتاب‌های موفقیت و رشد فردی را مطالعه کرده باشید متوجه حتماً با این موضوع برخورد کرده‌اید که برای تثبیت و نهادینه شدن یک عادت باید آن عادت جدید را حداقل برای مدت 21 روز تکرار کنید تا آن تمرین به یک عادت تبدیل شود . مثلاً برای تمرین سحرخیز بودن ، اگر شما 21 روز ساعت شش صبح از خواب بیدار شوید ، روز بیست و دوم ، سر ساعت شش به‌صورت خودکار از خواب بیدار می‌شوید و دیگر نیازی به ساعت برای بیدار شدن نیست check out this site.

 

من قصد دارم در این مقاله برای شما دلیل این موضوع را توضیح دهم . در یک آزمایش در ناسا که بر روی برخی از فضانوردان انجام شد ، به آن‌ها عینک‌هایی داده شد که با استفاده از آن عینک تصاویر به‌صورت برعکس و واژگون نشان داده می‌شدند . این فضانوردان به‌صورت آزمایشی در حالت شبیه‌سازی‌شده در آزمایشگاهی که در حالت خلأ بود مورد آزمودن قرار گرفتند . در ابتدا آن‌ها برای انجام کارهای روزمره‌شان مشکل داشتند . تصور کنید عینکی به چشمانتان بزنید که تمام اجسام برعکس دیده می‌شوند . زمین به آسمان می‌رود و آسمان به زمین می‌آید .

 

یکی از شرایط این آزمون آن بود که این فضانوردان در طول آزمایش به‌هیچ‌عنوان نباید عینک‌ها را از چشمشان برمی‌داشتند حتی در زمان خواب .

بعد از بیست‌ویک روز یکی از فضانوردان اعلام کرد که دیگر اجسام را برعکس نمی‌بیند و این وضعیت دیگر برای او غیرعادی نیست و با این وضعیت خو گرفته است و اگر عینک را بردارد تصاویر را برعکس می‌بیند . دیگر فضانوردان نیز بعد از 30 روزبه این هماهنگی دست پیدا کردند .

بعد از آزمایش‌های انجام‌شده بر روی ذهن انسان ، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ذهن ، برای ایجاد یک مسیر عصبی جدید ، به 21 روز زمان نیاز دارد .

سیستم مغز و ذهن انسان به این صورت است که برای انجام کارهای معمول خود از مسیرهای عصبی که در طول زمان ایجاد کرده است استفاده می‌کند و در برابر ایجاد مسیرهای عصبی جدید مقاومت دارد . به همین دلیل است که ایجاد عادت‌های جدید برای ما کمی سخت است و به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که تغییر یا تمرین جدیدی را شروع می‌کنند ، در همان روزهای ابتدایی ، خسته می‌شوند و تمرین را رها می‌کنند .

تفاوت انسان‌های موفق و معمولی در هر جامعه‌ای به این موضوع بستگی دارد که چطور با این موضوع برخورد می‌کنند و آیا می‌توانند خود را متعهد به انجام تمرین‌ها و کارهایی که آن‌ها را به موفقیت می‌رسانند ، نگه‌دارند یا نه ؟؟؟…

تنها تفاوت انسان‌های موفق با انسان‌های ناموفق ، تعهدشان به موفق بودن است . یعنی این‌که در انجام کارهایی که آن‌ها را به خوشبختی و ثروت می‌رساند ، متعهد باشند و از تلاششان فروگذار نباشند .

اگر می‌خواهید در انجام کارها موفق باشید ، ابتدا باید در شناخت سیستم کارکرد ذهنتان قدم بردارید تا با رفتارهای ذهن و نحوه عملکرد آن آشنا شوید .

برای رسیدن به این موضوع می‌توانید از مقالات دیگر سایت ذهن باهوش و البته محصول تندخوانی برای حرفه‌ای‌ها استفاده کنید . در این محصول توضیحات بسیاری درباره سیستم عملکرد ذهن و کارایی آن داده‌شده است و به شما تمریناتی داده می‌شود که بتوانید هم سرعت مطالعه خود را بالا ببرید و هم توانایی مغز خود را تا ده برابر افزایش دهید .

موفق باشید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =